Instagram Taktikleri

Instagram Hikayelerde Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Instagram hikayelerde uzun video paylaşımı insanlar tarafından sıkça talep edilen bir durumdur. Instagram hikayeler kısmında video paylaşım süresi 15 saniyedir. Ancak reklamların artışı ve insanların videolara olan ilgileri arttıkça bu sürenin artırılması yönünde çalışmalar yapılmaktadır. Araştırmalara ve alınan istatistiklere göre Instagram’da en çok etkileşim alan paylaşımlar videolardır. Özellikle hikayeler kısmı birçok kişi tarafından daha aktif kullanılmaktadır. Instagram hikayelerde uzun video paylaşımı için 15 saniyelik süre 60 saniyeye yükseltilmiştir. Ancak henüz yeni olan bu gelişme herkeste aktif hale gelmemiştir.

Instagram Hikayelerde Uzun Video Yükleme

Instagram hikayelere uzun video yüklemek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

 1. Yöntem
 • Uygulamayı açın ve sağ üst köşede bulunan kamera simgesine basın.
 • Video kayıt düğmesine basılı tutun ve 15 saniye dolmasına rağmen basılı tutmaya devam edin.
 • Instagram 15 saniyelik videoları parçalara bölmektedir.
 • Kaydı tamamladığınız zaman videolar üzerinde tek tek düzenlemeler yapabilirsiniz.
 • Düzenlemeler yapıldıktan sonra ilerle butonuna basarak paylaş ve bitti butonlarını takip edin.
 1. Yöntem
 • Uygulamaya girin ve sağ üst köşede yer alan kamera simgesine basın.
 • Sol alt köşede yer alan galeri simgesine basın.
 • Hikayenize eklemek istediğiniz 15 saniyeden uzun olan videoyu seçin.
 • Seçtiğiniz video Instagram tarafından 15 saniyelik parçalara ayrılacaktır.
 • Parçalara ayrılan videolar üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.
 • İlerle butonuna tıklayarak videonu paylaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra canlı yayın açarak yayını kaydedebilir ve uzun videolarınızı bu şekilde paylaşabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak ise IGTV bulunmaktadır. IGTV üzerinden en fazla 1 saat olacak şekilde videolarınızı paylaşabilir ve sürekli olarak profilinizde sabit tutabilirsiniz.

Instagram Hikayelerde Nasıl Video Paylaşılır?

Instagram hikayelerde video paylaşmak oldukça kolaydır. Özellikle son dönemde artan reklam videolarından dolayı hikayelerde paylaşılan video sayıları artmaktadır. Video paylaşım süresi 15 saniye olan hikayeler artık 60 saniyeye yükseltilmiştir. Henüz bütün yazılımlarda aktif olarak kullanılmasa da son güncellemede Instagram hikayelerde uzun video paylaşmak daha kolay hale getirilmiştir.  

Instagram Hikayelerde Video Yükleme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram hikayelerde video yükleme sorunu genellikle videonun formatı Instagram’a uygun olmadığı zaman oluşmaktadır. Eğer video belirlenen süreye uygun ve sahip olduğunuz telefondan çekilmişse problem telefonun hafızasıyla ilgilidir. Instagram hikayelerde uzun video kısa videolar gibi kolaylıkla yüklenmektedir. Yalnızca formatların uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir.

Instagram Hikaye Süresi Uzatma

Instagram hikaye süresi uzatma pek çok kullanıcı tarafından merak edilen bir konudur. Instagram, hikayelerin süresini 15 saniye olarak sabitlemiştir. Bu nedenle, instagramda uzun hikaye atma aslında olmayan bir işlemdir. 15 saniyenin üzerinde video paylaşmanız için, Instagram’ın IGTV uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.

IGTV uygulaması, Instagram hikayeleri ile aynı dikey formatta videolar oluşturmanıza olanak tanır. IGTV videoları, 60 dakikaya kadar uzunlukta olabilir ve 24 saat sonra da kaybolmaz.

Instagram hikayenizi IGTV olarak paylaşmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasını açın ve profilinize gidin.
 2. Ekranda görünen artı simgesine dokunun.
 3. Açılan menüden Video seçeneğini seçin.
 4. Videonuzu kaydedin veya galerinizden seçin.
 5. Videonuzu düzenleyin ve paylaşmak istediğiniz zamana dokunun.
 6. IGTV seçeneğini seçin.
 7. Videonuzu paylaşmak istediğiniz zaman aralığını seçin.
 8. Paylaş düğmesine dokunun.

Bu adımları takip ederek, Instagram hikayenizi IGTV olarak paylaşabilirsiniz. IGTV videoları, Instagram hikayelerinden farklı bir bölümde görüntülenir.

Not: Instagram hikaye süresi uzatma işlemi için herhangi bir üçüncü taraf uygulama veya araç kullanmanızı önermiyoruz. Bu tür uygulamalar, hesabınızı riske atabilir veya Instagram tarafından engellenmesine neden olabilir.

Reels Videosunun Tamamını Hikayede Paylaşma

Instagram’da reels videosunun tamamını hikayede paylaşmak için, videonun süresinin 15 saniyeden kısa olması gerekir. 15 saniyeden uzun bir reels videosunu hikayede paylaşmak için, videoyu IGTV olarak paylaşmanız gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Whatsapp Destek