Instagram Taktikleri

Instagram Profesyonel Hesap Nedir? Nasıl İşletme Hesabı Olunur?

Instagram profesyonel hesap başvurusu ayarlar bölümünden yapılır. Profesyonel hesap iki farklı kategoride incelenir. Bu kategoriler şunlardır:

  • İçerik üreticisi
  • İşletme

İçerik üretici olan hesaplar genellikle tanınmış kişilerden (ünlülerden) oluşur. Influencer, şarkıcı, oyuncu, sanatçı, tiktoker, youtuber gibi kişilerdir. Dijitalde içerik üreten kişiler de Instagram profesyonel hesap seçiminde içerik üreticisini tercih etmelidir. Instagram profesyonel hesap türlerinden biri de işletmelerdir. Özellikle küçük işletmeler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar Instagram tarafından öncelikli olarak değerlendirilir. İşletme sahibi olanlar işletmeleri adına bir hesap açacakları zaman işletme hesabını tercih etmeli ve profesyonel hesap kullanmalıdır. Böylelikle hedef kitlelerine daha kolay ulaşabilirler.

Instagram Profesyonel Hesap Ne İşe Yarar?

Instagram’da profesyonel hesabın işlevi daha çok takipçiye ulaşmak ve iş bazlı hesap yönetimidir. Instagram’da profesyonel hesap kullanıcılarının Facebook’ta da sayfaları bulunur ve her iki hesabı da profesyonelce yönetmeleri gerekebilir. Sosyal medya yönetimi ise zaman ve emek isteyen bir süreçtir. Bu neden ile kişilerin hemen vazgeçmemesi ve bir strateji belirleyerek hesaplarını yönetmeleri işlerini kolaylaştırır. Instagram profesyonel hesaba geçildiğinde takipçi yönetimi daha kolay olur. Günlük, aylık ve haftalık verilere ulaşılır.

Instagram Profesyonel Hesaba Nasıl Geçiş Yapılır?

Instagram’da profesyonel hesaba geçiş yapmak için izlenmesi gereken adımlar bulunur. Bu adımlar uygulama üzerinden izlenebileceği gibi tarayıcıdan da gerçekleştirilebilir. Instagram’da profesyonel hesaba geçiş yapmak için öncelikle Facebook’ta bir işletme sayfanızın olması gerekir. İşletme sayfanız ile ilgili işlemleri Facebook üzerinden tamamladıktan sonra profesyonel hesaba geçebilirsiniz. Instagram profesyonel hesap kullanıcısı olan herkesin Facebook’ta bağlı olduğu bir sayfa bulunur.

Profesyonel Hesap Gizlenir Mi?

Instagram’da profesyonel hesabı gizleme izin verilmeyen bir ayardır. Sadece kişisel hesaplar için hesap gizleme özelliği kullanılabilir. Eğer bir profil, hesap gizleme yapmak istiyor ise profesyonel hesaptan geçiş yapması istenir. Profesyonel hesaptan kişisel hesaba geçiş yapıldığında hesap gizleme ayarı kullanılabilir. Ancak profesyonel hesapların hesap gizleme yapılmasına mümkün değildir. Instagram profesyonel hesap kullanıcıları bu hesaplarda genellikle işlerini paylaşır ve hedef kitleleri ile iletişim kurar. Bu neden ile de hesabın gizlenmesine izin verilmez.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Whatsapp Destek