Instagram Taktikleri

Instagram Kısıtlama Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Instagram hesabını kapatmak isteyenler başvurduğu yöntemlerden birisi Instagram kısıtlamadır. Birçok yöntem kullanabileceğiniz bu işlemde hesabınızı kısıtlayabilirsiniz. Peki, instagram kısıtlama nedir? Nasıl yapılır?

Instagram Kısıtlama Nedir?

Instagram hesabını kısıtlamak için kullanılan yöntemlerden biri de restrick özelliğidir. Bu özellik her Instagram kullanıcısına sunulan bir özelliktir. Bu özellik aracılığı ile profil sahipleri başka hesapları kısıtlayabilir. Kısıtlama yapıldığında bazı özellikler, kısıtlama yapılan kişi tarafından kullanılamaz hale gelir. Profil erişimi, hikaye görüntüleme, gönderilere yorum yapma ve mesaj gönderme gibi noktalarda kısıtlama ile karşılaşılır. Instagram hesap kısıtlaması genellikle yorum yapmayı engelleme olarak kullanıcılara sunulur. Instagram kullanıcıları, istedikleri kişileri kısıtlayabilir ve daha güvenli ve rahat bir Instagram kullanma deneyimi edinebilirler. Özellikle yüksek takipçisi olan hesap sahipleri tarafından sık sık kullanılan bir Instagram özelliğidir.

Instagram Hesabı Nasıl Kısıtlanır?

Instagram kısıtlama bir koruma yöntemidir. Bu neden ile de birçok kişi tarafından tercih edilen bir özelliktir. Instagram düzenli olarak kişisel verilerin korunmasına yönelik güncelleme ve gelişmeleri kullanıcılarına sunuyor. Bunun nedeni ise hak ihlallerinin önüne geçmek ve kişilerin özel hayatlarını paylaşırken kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak. Topluluğumuzu koruma için Instagram’da bazı işlemleri ne sıklıkla gerçekleştirebileceğinizi sınırlıyoruz. Bu konudan bakıldığında Instagram’ın yorum kapatma, beğenen kişi sayısını gizleme, çevrim içi özelliğini kapatma gibi ek gizlilikleri ile de karşılaşılıyor. Instagram hesap kısıtlaması da diğer kısıtlamalar ile paralel bir mantığa sahip olan bir özelliktir ve tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Herkes Instagram Hesabını Kısıtlayabilir Mi?

Instagram hesabını kısıtlamak için hangi kullanıcıdan kısıtlamak isteniyor ise o kişinin profiline girilmesi gerekir. Profilde yer alan ayarlar sekmesinden ise kullanıcıyı kısıtla ibaresinin işaretlenmesi gerekir. Kısıtlama getirildiği noktada kişi, hesap sahibinin gönderilerine yorum yapamaz. Profil sahibi eğer ister ise profilini tamamen yorumlara da kapatabilir.

Instagram Hesabı Kısıtlama Özelliği Ne Anlama Gelir?

Instagram’da kısıtlama özelliği kişisel verilerin korunması ile ilgili olduğu gibi kullanıcıların psikolojilerini korumak için de geliştirilmiştir. Siber zorbalığa maruz kalınmaması için çalışmalar başlatan Instagram, kötü yorum ve mesajları engellemek için hesap kısıtlama özelliğini öne sürmüştür. Instagram hesap kısıtlaması herkes tarafından kullanılabilen bir sistemdir. Bu özelliği kullanmak için kısıtlanmak istenen profilin sayfasından işlem yapmak gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Whatsapp Destek