Instagram Taktikleri

Instagram Arşivden Silinen Hikayeleri Geri Getirmek Mümkün Mü?

Instagram silinen hikayeyi geri getirmek isteyen kişilere müşteri hizmetleri servisi ile hizmet vermektedir. Ancak burada önemli olan nokta arşivden silinen hikayenin kişi tarafından mı silindiği yoksa topluluk kurallarına aykırı olduğu için Instagram tarafından mı silindiğidir. Eğer bir hikaye ya da gönderi topluluk kurallarını ihlal ettiği için Instagram tarafından siliniyor ise bu durumda ilgili hikaye ya da gönderi geri getirilemez. Kişi eğer yanlışlıkla ya da kendi isteği doğrultusunda silmiş ise Instagram ile iletişime geçebilir. Instagram arşivlenen hikayenin silinmesini çözmek için yetkililer ile görüşmek gerekir.

Instagram Arşivine Nasıl Ulaşılır?

Instagram arşivine ulaşmak için Instagram profil sayfasına girilmesi gerekir. Profil ekranının sağ üst bölgesinde yer alan alt alta üç çizgiye basılmalıdır. Buraya basıldığı zaman açılır pencereden 6 maddelik bir menü çıkacaktır. Çıkan menüde yer alan “Hareketlerin” başlığına basılmalı ve ardından yeni menü içerisinde 7. Sırada bulunan “Arşivlenenler” başlığı seçilmelidir. Arşivlenene başlığı seçildiği zaman burada hem arşivlenen hikayelere hem de gönderilere kolayca ulaşılabilir. Hikaye arşivini mi yoksa gönderi arşivinin mi seçileceğine ise yukarıda yer alan hikaye arşivi yazısına tıklayarak gönderi arşivi ve canlı arşiv gibi seçeneklere de ulaşmak mümkün.

Instagram Arşivindeki Fotoğraf ve Videolar Silinir Mi?

Instagram arşivden hikaye silmek mümkündür. Bunun için arşive girerek silinmesi istenen hikayenin belirlenmesi ardından sağ altta yer alan menüye basılması gerekir. Menü açıldığı zaman “Sil” yazısına basılırsa hikaye arşivden silinecektir. Instagram arşivlenen hikayenin silinmesi oldukça kolay bir işlemdir ve hızlıca yapılabilir.

Instagram Arşivindeki Fotoğraf ve Videolar Tekrar Paylaşılır Mı?

Instagram arşiv hikayesini tekrar paylaşmaya izin verir. Hikayesini tekrar paylaşmak isteyen kişiler hikayelerini kendi profillerinde paylaşabilir, kaydedebilir veya silebilir. Hikayeyi tekrar paylaşma hakkı sadece profil sahibinin iznine tabidir. Eğer Instagram arşivlenen hikayenin silinmesi sehven olmuş ise bu durumda help.instagram.com adresine mail atılabileceği gibi Instagram üzerinden de Instagram ana hesabına direkt mesaj (DM) gönderilebilir. Instagram arşivlenen hikayenin silinmesi konusunda ilgili kullanıcıya destek olarak hikayeyi geri getirecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Whatsapp Destek