Tiktok Rehber

Tiktok Oyun – Bilgisayar Ekranını Yansıtma Nasıl Yapılır?

TikTok oyun bilgisayar ekranına yansıtma işlemi, milyonlarca TikTok kullanıcısı tarafından özellikle son dönemde en çok araştırılan konulardan biridir. TikTok platformunda oyun ve bilgisayar içeriklerine yönelik paylaşımlar yapanlar, bu tür teknik destekler hakkında detaylı bilgiler öğrenmek isteyebilir. TikTok fenomeni olmak için bu platformda yenilikçi ve yaratıcı video içerikleri hazırlamak isteyenler, TikTok oyun – bilgisayar ekranını yansıtma yöntemlerini hemen kullanmaya başlayabilir. Bütün TikTok kullanıcıları bu sayede hedefledikleri yüksek etkileşim ve beğeni rakamlarına kısa sürede ulaşabilirler.

Tiktok Oyun – Bilgisayar Ekranını Yansıtma Programı

TikTok oyun bilgisayar ekranını yansıtma uygulaması, özellikle oyun sever TikTok kullanıcılarının radarına girmiştir. Pek çok kullanıcı, TikTok üzerinden bilgisayardan TikTok canlı yayını açtığında ekranı nasıl yansıtabileceğini araştırmaktadır. Özellikle son dönemde yayıncıların sık sık yaptığı bu işlem için TikTok kullanıcısının deneyimli olmasına gerek yoktur. İlk defa TikTok platformunda video içerikleri yapan ve canlı yayınları açan kişiler de belirli şartları sağlayarak TikTok oyun bilgisayar ekranını yansıtma işlemi yapabilir.

TikTok oyun bilgisayar ekranını yansıtma yapabilmek için bazı özel programlar kullanılır. TikTok forumlarında paylaşılan bilgilere göre kullanıcılar OBS programını kurarak bu sayede oyun ekranını bilgisayar ekranına yansıtma işlemini rahatlıkla yapabilir. TikTok oyun bilgisayar ekranını yansıtma yapmak isteyen kullanıcılar OBS Studio isimli programı kurup kullanmaya hemen başlayabilirler. Bu sayede oyun yayınları yapılabilir. Ayrıca OBS Studio programına ek olarak kullanıcılar arasında son derece popüler olan Loola TV programı da bunun bir çözümüdür.

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

TikTok canlı yayın açmak ve takipçilere özel oyun içerikleri üretebilmek için deneyimli olmaya gerek yoktur. TikTok platformunda canlı yayın açma işlemi için 16 yaş üstü ve kullanıcı olduğunun doğrulanması gerekir. Ayrıca TikTok canlı yayınlarında sadece 18 yaş üstü kullanıcılar hediye alıp gönderebilir.

Tiktok Canlı Yayın Açma 1. Adım

TikTok canlı yayın açma adımı için ilk olarak akıllı telefon üzerinden TikTok mobil uygulamasını açın. Daha sonra TikTok uygulamasında ekranın sağ alt kısmında yer alan + simgesine dokunun. Açılan menüden “Kamera” seçeneğinin yanında bulunan Canlı düğmesine tıklayın.

Tiktok Canlı Yayın Açma 2. Adım

TikTok canlı yayın açma yöntemi, herkesin rahatlıkla yapabileceği işlemlerden oluşur. 16 yaşından büyük tüm TikTok kullanıcıları video içerikleri hazırladıkları kamera butonu yanında yer alan canlı yayın düğmesine dokunarak süreci başlatabilir. TikTok canlı yayın açmanın ikinci adımında sırasıyla şu işlemlerin yapılması gerekir:

  • TikTok canlı yayını başlatmak için öncelikle bir resim ve başlık seçin.
  • Bu seçimleri ve başlığı telefonunuzdan oluşturun.
  • Daha sonra altta yer alan “Canlı Yayına Geç” veya “Go Live” butonuna dokunun.

TikTok platformunda canlı yayın başlatma işleminde son adımın ardından günün her saatinde takipçilerinize canlı yayınlar açıp dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Tiktok Canlı Yayın Açma 3. Adım

TikTok canlı yayın açma son adımı yayın başladıktan sonra yapılacak yönetimleri içerir. Bu yüzden yukarıdaki adımları eksiksiz biçimde tamamlayıp yayını başlattıktan sonra canlı yayın esnasında şunları yapmak için ekrandaki 3 noktaya dokunun:

  • Bilgisayar ekranını canlı yayına yansıtmak
  • Yayın sırasında kamerayı çevirmek
  • Efekt ve özellik eklemek
  • Canlı yayında yorumları filtrelemek veya kapatmak
  • TikTok 20’ye kadar canlı yayın moderatörü eklemek

İşte bu işlemleri yapabilmek için ekranda bulunan 3 nokta simgesine dokunmak yeterlidir. Bu adımları sırasıyla eksiksiz biçimde uygulayan herkes TikTok uygulamasında canlı yayın açabilir. TikTok oyun bilgisayar ekranı yansıtma konusunda da OBS Studio ve Loola TV uygulamaları kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. tiktokta aktifim büyük bir kitlem var yayın anahtarı alarak iyi bir yayıncı olabilirim bir çok yerdede yayın açmaktayım yaşım 18 den büyük

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Whatsapp Destek